تفاوت سنجمان با آدیلار

تفاوت کمپ استخدام (هایر کمپ) با آدیلار
تفاوت هایر کمپ (کمپ استخدام) با آدیلار
فوریه 7, 2021
13 شاخص مهم در ارزیابی عملکرد
شا‌خص‌های ارزیابی عملکرد
آوریل 19, 2021

هدف از مقایسه سنجمان با آدیلار:

سنجمان و آدیلار هر دو یک سیستم مدیریت فرایند استخدام بر پایه هوش مصنوعی می‌باشند که به شرکت‌ها کمک می‌کنند تا کیفیت جذب و استخدام خود را بهینه نموده و نقاط ضعف و قوت خود در استخدام را تشخیص و بهبود دهند. این سیستم‌ها در دنیا با نام ATS شناخته می‌شوند و شرکت‌های بزرگ دنیا، استخدام خود را با این سیستم‌ها مدیریت می‌کنند.

سابقه فعالیت:

اغاز به کار سنجمان در سایتشان اینطور توضیح داده شده است: (( سنجمان کارش رو از شهریور سال ۹۶ در تهران آغاز کرد و در شهریور سال ۹۷ ثبت رسمی شد. ما در دهها سازمان برای بهبود عملکرد منابع انسانی همکاری می کنیم و هزاران نفر از خدمات ما منتفع شدند. هدف و آرزوی ما افزایش بهره‌ وری در سازمان‌های ایران با استفاده از تکنولوژی های جدید مثل داده کاوی است و به این هدف تا امروز تعهد کامل داشتیم. سنجمان ابتدا با ارزیابی ۳۶۰ درجه شروع به کار کرد و سپس با گسترش حوزه کاری به جذب و استخدام ATS رو در اختیار سازمان‌ها قرار داد.))

آدیلار نیز از اسفند سال ۹۷ فعالیت خود را آغاز نموده است که در آبان ۹۸ توسط هلدینگ اناری و در فروردین ۹۹ توسط هلدینگ مکس سرمایه جذب کرد. آدیلار از همان ابتدا تنها، سیستم ATS خود را تا به امروز توسعه و در اختیار شرکت‌ها قرار داده است. بزرگترین هدف آدیلار کمک کردن به شرکت‌ها برای یافتن مناسب ترین کارجویان با استفاده از هوش مصنوعی است.

مشتریان و سهم بازار:

با جستجو در شبکه‌های اجتماعی سنجمان، اطلاعاتی در خصوص مشتریان حتی به صورت کامنت یا تصویر وجود ندارد. همچنین اطلاعات زیادی از مشتریان سنجمان در سایت این شرکت در دسترس نیست اما تعدادی از مشتریان این برند در سایت قرار داده شده است که شامل:

مشتریان سیستم مدیریت استخدام سنجمان

اما از زمان شروع فعالیت آدیلار تا کنون، برندهای زیادی فرایند جذب و استخدام خود را با آدیلار مدیریت می‌کنند که شامل:

مشتریان آدیلار

مقایسه ویژگی‌ و قابلیت‌ها:

قابلیت‌های سیستم سنجمان

بر اساس توضیحات نوشته شده در سایت سنجمان، ATS این برند شامل ویژگی‌های از قبیل:

تقویم برای تعیین زمان مصاحبه

صفحه فرصت‌های شغلی

فلیتر کردن رزومه‌ها

تعیین pipeline

ایمیل به کارجویان

آزمون و تست

مدیریت سطح دسترسی

در این سایت در مورد نحوه کار و قابلیت‌های هر یک از موارد مطرح شده، هیچگونه مطلب یا ویدیو اختصاصی که عملکرد این ویژگی‌ها را به شکل دقیق تری توضیح داده باشد وجود ندارد.

قابلیت‌های سیستم مدیریت استخدام آدیلار

آدیلار شامل یک صفحه سوالات متداول می‌باشد که تمامی ویژگی‌های آن در این صفحه توضیح داده شده است. برای مشاهده این ویژگی‌ها می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

https://adilar.com/uploads/videos/help-center.html

به طور کلی برخی از ویژگی‌های آدیلار شامل:

تعریف pipeline

استخدام اتوماتیک (استخدام اتوماتیک کارجویان بر اساس پارامترهای تعیین شده)

عملیات گروهی (اعمال چندین ویژگی به صورت همزمان بر روی تعداد زیادی از رزومه‌ها)

صفحه فرصت‌های شغلی اختصاصی (در کمتر از ۵ دقیقه می‌توانید تنها با با چند کلیک یه صفحه فرصت های شغلی اختصاصی برای خود بسازید)

تخصیص وظیفه به همکاران

ایجاد و طراحی هرگونه فرم مصاحبه و ارزیابی

مدیریت سطح دسترسی و اطلاعات

هوش مصنوعی (قابلیت تشخیص اطلاعات کارجویان از روی رزومه آنها)

تشخیص رزومه‌های تکراری

بانک استعداد

تعیین شاخص‌های ارزیابی (ارزیابی کارجویان بر اساس پارامترهای مورد نظر خود در چند ثانیه)

نحوه قیمت گذاری هر یک از برندها:

قیمت های سایت سنجمان شامل پکیج های ۱٫۵، ۴ میلیون تومانی و نامحدود می‌باشند و بر اساس تعداد موقعیت های شغلی شما در پنل و تعداد کاربرانی که قرار است از سیستم استفاده نمایند تعیین می‌گردد. اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت‌های این محصول در لینک زیر:
https://sanjeman.com/plans

قیمت‌های آدیلار بعد از جلسه نیازسنجی سازمان‌ها که چه ویژگی هایی از آدیلار مد نظر آنهاست، تعداد موقعیت‌های شغلی و تعداد کاربران و مدت زمان قرارداد تعیین می‌گردد.

تیم و بنیان گذاران:

مدیر عامل سایت سنجمان آقای سجاد شریفی بوده که بنیان گذار سنجمان نیز می‌باشند و اکنون تعداد کارمندان این برند بین ۸ تا ۱۰ نفر می‌باشند. سجاد شریفی فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از داشنگاه تهران است و سابقه فعالیت در حوزه‌های: مدیریت پروژه، مدیر سایت و مدیر عامل را داراست.

مدیر عامل آدیلار نیز آقای امین رضا جوانشیر بوده و هم بنیان گذار این برند نیز می‌باشد. تیم آدیلار اکنون بیش از ۲۰ نفر می‌باشد.  امین رضا جوانشیر فارغ التحصیل رشته MBA از دانشگاه شریف می‌باشد و سابقه فعالیت در حوزه head hunting و منابع انسانی را داراست.

کدام یک سیستم بهتری است؟ اینکه بخواهیم یک فرمول برای انتخاب هر یک از این برندها بنویسیم، کار ساده‌ای نیست اما هر شرکت بر اساس سوابق، مشتریان، ویژگی‌ها و قابلیت‌های هر نرم افزار می‌تواند سیستم ایده‌آل خود را انتخاب نماید.

دیدگاه ها بسته شده است