حفظ بهره وری کارکنان در زمان دورکاری

چالش‌های ادغام بیمیتو و ازکی
چالش‌های ادغام بیمیتو و ازکی
ژوئن 22, 2020
بزرگترین مشکل سازمان‌ها در دورکاری
بزرگترین مشکل سازمان‌ها در دورکاری
جولای 1, 2020
حفظ بهره وری نیرو انسانی در شرایط دورکاری در بیمیتو و ازکی

ایجاد یک محیط کاری سالم برای افرادی که حضورشان در سازمان الزامی است و ایجاد یک بستر مناسب برای تعامل بهتر بین کارکنان و مدیران جزو موارد چالش برانگیز برای دو برند بیمیتو و ازکی بود که در این خصوص خانم ساناز خدابنده مدیر منابع انسانی این دو برند به ما توضیحاتی ارائه داده‌اند.

راهکارهای بیمیتو ازکی برای ایجاد یک بستر مناسب در دورکاری


مختصری درباره خانم ساناز خدابنده

خانم ساناز خدابنده سابقه کار در برندهایی مثل یک و یک و دیجیکالا را داشته و اکنون مدیر منابع انسانی برندهای بیمیتو و ازکی می‌باشند.

خلاصه‌ای از مصاحبه آدیلار با بیمیتو و ازکی

در روزهای اولیه شیوع این بیماری جهت سلامت کارکنان چه تدابیری اندیشیدید؟

پاسخ خانم خدابنده: تاثیر کرونا مثل سایر شرکت‌ها بر روی بیمیتو و ازکی نیز تاثیرات خود را داشت و از جمله مواردی که از همان ابتدا به آن توجه ویژه ای نمودیم، انتقال کارکنان به فضای دورکاری بود و در اولین قدم تهیه لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای کارمندان در فضای دورکاری و تهیه یک فضای کاری سالم برای کارکنانی که حضور آنها در شرکت الزامی بود.

یکی از تاثیرات مهم کرونا در سازمان‌ها تهیه فضای دورکاری آزمایشی بود، موضوعی که شاید در شرایط طبیعی هیچ وقت برای سازمان‌ها بوجود نمی‌آمد. موضوع بعدی توسعه آموزش آنلاین بود که باعث شد تا ما توجه بیشتری به موضوع نماییم.

از جمله مواردی که برای کارمندان در فضای دورکاری انجام دادیم خرید تجهیزات مورد نیاز برای آنها مانند میز و صندلی، اینترنت و هر آنچیزی که پرسنل برای فعالیت در فضای دورکاری نیاز داشتند.

جهت حضور کارکنان در فضای شرکت چه پروتکل‌هایی را در سازمان تعیین کردید؟

از جمله پروتکل‌هایی که برای حضور کارکنان در شرکت تعیین نمودیم: تغییر ساختاری نشستن کارکنان در کنار یکدیگر در سازمان، اندازه گیری درجه حرارت بدن به محض ورود به شرکت، حذف اثر انگشت و حذف وعده غذایی که کارکنان از بیرون تهیه میکردند.

همچنین ما یک پرسشنامه جهت اطلاع از وضعیت سلامت کارکنان و خانواده آنها طراحی کردیم و از انجام این پرسشنامه پرسنل را به دو دسته پر ریسک و کم ریسک تقسیم بندی نمودیم که این پرسشنامه به ما کمک کرد تا ما زمان دورکاری را برای برخی پرسنل افزایش دهیم.

جهت حفظ و مدیریت بهره وری کارکنان در بیمیتو و ازکی از چه راهکارهایی استفاده کردید؟

ما در فضای دورکاری انتظار این را نداشتیم که عملکرد پرسنل مانند قبل باشد و همانطور که انتظار میرفت عملکرد پرسنل در اوایل انتقال کارکنان به فضای دورکاری روند نزولی داشت. بعد از گذشت زمان وقتی که توانستیم این شرایط را مدیریت بهتری نماییم شاهد افزایش بهره وری و ایجاد روند صعودی در عملکرد برخی از دپارتمان‌ها بودیم.

تعیین شرح شغل مورد بعدی بود که ما در فضای دورکاری برای هر یک از کارکنان انجام دادیم زیرا به علت انتقال کارکنان به فضای دورکاری حجم کاری برخی از افراد بالاتر رفته بود و یا حجم کاری بیشتری به سمت آنها هدایت میشد.

پادکست خانم خدابنده

پادکست خانم ساناز خدابنده با موضوع حفظ بهره وری کارکنان در شرایط دورکاری در بیمیتو و ازکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.