جذب استعداد در کرونا و دورکاری

تحلیل فرایندهای جذب با ATS توسط آقای جواد خزایی
تحلیل فرایندهای جذب با ATS
ژوئن 15, 2020
تعامل بهتر با کارمندان در دورکاری مجتبی سلحشور
تعامل بهتر با کارمندان در دورکاری
ژوئن 19, 2020

شیوع ویروس کرونا باعث شد تا نحوه جذب نیرو در سازمان‌های ایرانی تغییر نماید و همین موضوع استخدام نیروهای با استعداد و منطبق با فرهنگ سازمانی شرکت‌ها را دچار چالش‌های زیادی از جمله ایجاد مشکلات مختلف در مصاحبه به صورت آنلاین، ارزیابی عملکرد مصاحبه کنندگان، گزارش از دیتاها ارسالی یا دریافت شده در روند مصاحبه‌ها و… نمود.

به همین دلیل ما در آدیلار به سراغ آقای مجتبی سلحشور یکی از فعالان و مشاوران منابع انسانی رفتیم و ایشان در همین خصوص توضیحاتی را به ما ارائه دادند.

چگونه در شرایط دورکاری جذب نیروی بهتری داشته باشیم؟


مختصری درباره آقای مجتبی سلحشور

آقای مجتبی سلحشور مشاور حوزه منابع انسانی و مدیریت سازمان در شرکت‌های استارتاپی می‌باشند. همچنین ایشان سابقه فعالیت در شرکت‌های علی بابا به عنوان مدیر جذب، کافه بازار و فناپ می‌باشند.

خلاصه‌ای از مصاحبه آدیلار با آقای سلحشور

پیشنهاد شما به سازمان‌های ایرانی برای داشتن جذب استعداد (Talent Aquisition) در شرایط دورکاری چه مواردی می‌باشند؟

پاسخ آقای سلحشور: به نظر من چرخه جذب و استخدام سازمان‌ها تحت تاثیر شرایط دورکاری قرار نمیگیرد. مهم ترین بحثی که میتواند در این موضوع به سازمان‌ها یاری دهد بحث “چگونگی” در بحث جذب کارجوها یا کاندید ها می‌باشد.

چگونگی‌هایی مثل ارزیابی کاندادید یا کارجوها از طریق استفاده از ابزارهای ارزیابی و برگزاری جلساتی به صورت آنلاین در شرایط دورکاری جهت تعامل بهتر و ایجاد یک تجربه خوشایند از روند مصاحبه برای کارجو نکته مهم و حائز اهمیتی می‌باشد.

هر چقدر ما در انتخاب ابزار مناسب جهت تعامل بهتر با کارجویان، مدیریت بهتر شرایط مصاحبه مثل آزادی عمل داشتن کارجو در طی روند مصاحبه و ایجاد یک روند آرامش بخش و… دقت بیشتری داشته باشیم، کارجو بهتر می‌تواند خود را پرزنت یا معرفی نماید. همچنین میتوان از ابزارهای مختلفی برای ارزیابی کارجویان استفاده کرد که در طی شرایط پیش آمده میتواند کمک خوبی برای شرکت‌ در روند مصاحبه‌ها باشد.

پادکست آقای مجتبی سلحشور

پادکست آقای مجتبی سلحشور با موضوع جذب استعداد در کرونا و دورکاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.