بزرگترین مشکل سازمان‌ها در دورکاری

حفظ بهره وری نیرو انسانی در شرایط دورکاری در بیمیتو و ازکی
حفظ بهره وری کارکنان در زمان دورکاری
ژوئن 27, 2020
راهنمای مدیریت مراحل فرایند استخدام
راهنمای مدیریت مراحل جذب و استخدام
جولای 18, 2020
بزرگترین مشکل سازمان‌ها در دورکاری

نقش انگیزه در هنگام کار جزو موارد مهم در عملکرد کارکنان چه به صورت حضوری و چه در زمان دورکاری است. بسیاری از شرکت‌ها در زمان دورکاری با چالش بی انگیزگی در کارکنان مواجه شدند. مسلما کنترل شرایط کاری کارکنان و محیطی که در آن قرار دارند موضوعی نیست که بتوان کنترل مناسبی روی آن داشت که همین عدم کنترل میتواند تاثیر نامناسبی بر روی انگیزه کارکنان داشته باشد. در همین خصوص خانم شبنم طباطبایی توضیحاتی را به ما ارائه دادند.

دغدغه‌های سازمان‌ها و پرسنل در زمان دورکاری


مختصری درباره خانم شبنم طباطبایی

خانم شبنم طباطبایی مشاور و کوچ در حوزه منابع انسانی هستند و در حال حاضر مدیر عامل شرکت مشاوره‌ای رادمان هستند.

خلاصه‌ای از مصاحبه آدیلار با خانم شبنم طباطبایی

بزرگترین دغدغه‌ای که از نظر شما در این بازه سازمان‌ها و کارکنان با آن درگیر هستند چه موضوعاتی میباشند؟

پاسخ خانم طباطبایی: یکی از مباحث مهمی که تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته است، فعالیت‌های کاری ماست. این روزها خیلی کلمه دورکاری تکرار می‌شود و برای ما خیلی مهم بود که بدانیم بزرگترین مسئله‌ای که شرکت‌ها با آن درگیر هستند چیست؟

از برخی از مشتریان و سازمان‌ها در این خصوص بوسیله پرسشنامه سوالاتی را مطرح نمودیم که بر اساس نتایجی که بدست آمد بزرگترین مشکل کارکنان در سازمان‌ها بی‌انگیزگی بود. اما چرا بی انگیزگی؟ زیرا ما عادت کرده‌ایم انگیزه‌های خود را وابسته به دنیا بیرونی کرده و از آن انگیزه بگیریم و مبحث دنیای درون و کنترل درون تا حدودی از بین رفته است.

در واقع ما خود انگیختگی را فراموش کرده‌ایم و اما بعد از گذشت این چند ماه خیلی‌ها به این نتیجه رسیدند که باید خودشان به خودشان انگیزه بدهند حتی اگر هیچکس و هیچ دنیایی اطرافشان وجود نداشته باشد.

خیلی توصیه می‌شود که در این روزها مدیران به کارمندان در مبحث خود انگیختگی کمک کنند که کارکنان بدینوسیله بهتر بتوانند فعالیت‌های خود را با کیفیت بهتر یا حتی خلاقانه تر از قبل به انجام برسانند.

پادکست آموزشی تقویت خودانگیختگی در زمان دورکاری

خودانگیختگی و تقویت آن در زمان دورکاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.